Jumbo
Düz Kadayıf (Porsiyon)

#mutlulukpaylaşmaktır

Jumbo Künefe

DÜZ KADAYIF (PORSİYON)

Düz Kadayıf olarak isimlendirdiğimiz ürünümüz kadayıf ve toz Antep fıstığı ile hazırlanır.
Düz Kadayıf, soğuk kadayıf tatlısı sevenlerin tercihlerinden biridir. Ürün, tabanı Siverek'in saf tereyağı ile kaplı olan özel tepsilerde hazırlanır. Tepsi olarak hazırlanır, porsiyon olarak servis edilir. Paket olarak da alıp evde de tüketebileceğiniz bir üründür.  Gaziantepli ustaların hazırladığı taze kadayıf ile yapılır. İki kat kadayıf arasına toz fıstık eklenerek yapılır. Standardında kaymak ya da peynir bulunmaz, sadece kadayıf ve Antep fıstıkları ile hazırlanır. Düz Kadayıf ürününün üzeri tane Antep fıstıkları ile süslenir. Ürün, tepside kısık ateşte piştikten sonra üzerine özel kıvamlı şerbeti dökülür, soğuk olarak servis edilir.
 
  • Siverek'in Saf Tereyağı: Saf tereyağı, tereyağının 7 defa kaynatılarak köpüğünün alınmasıyla elde edilir. Tereyağının en lezzetli ve faydalı bölümüdür. En sağlıklı yağ olarak bilinir. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, keçilerin sütü, saf tereyağı için en verimli ve lezzetli süte sahiptir. Yağın dinlenme aşaması ile ortalama 1 yıldır. Bu sayede tereyağı, lezzeti ve kokusuyla hafızalarda iz bırakır.
  • Gaziantep'in Bereketli Topraklarından Antep Fıstığı: Gaziantep'in verimli topraklarında yetişen fıstık çeşitleri arasından rahiyası (koku ve aroma) yüksek fıstıklarla hazırlanan ürünler, Jumbo Künefe lezzetlerini taçlandırıyor. Fıstığın rengi de lezzeti belirleyen unsurlardan biridir. Ürünlerimizdeki fıstıklar, lezzeti ile orantılı renge sahiptir.
  • Tel Tel Kadayıflar: Kadayıf, künefenin ana unsurudur. Gaziantepli ustaların hazırladığı tel tel kadayıflar, Jumbo Künefe lezzetlerinin çıtır çıtır olmasını sağlıyor.
  • Ürünün yanında süt ve mevsim meyveleri ikram edilir.