Jumbo
Jumbo Paşa

#mutlulukpaylaşmaktır

Jumbo Künefe

JUMBO PAŞA

Jumbo Paşa diye isimlendirdiğimiz bu ürünümüz, isteğe göre kaymaklı ya da peynirli olarak hazırlanır. Jumbo Paşa'da düz kadayıf kullanılır. Gaziantepli ustaların hazırladığı kadayıf ile yapılır. Standart Jumbo Paşa'da Hatay'ın sünme künefe peyniri kullanılır. Jumbo Paşa, uygun kıvamı kazanabilmek için kısık ateşte pişirilir. Her iki tarafı da çıtır kıvamını kazandıktan sonra, özel kıvamlı şerbeti dökülür. Jumbo Paşa, taze çekilmiş yemyeşil Antep fıstıkları dökülerek süslenir ve servis edilir. Ürünün üzerinin bir tarafı tamamen toz Antep fıstığı kaplıdır. Kaymaklı tercih edilen Jumbo Paşa'da peynir, peynirli tercih edilen Jumbo Paşa'da kaymak bulunmaz. Jumbo Paşa'nın normal Paşa Künefe'den farkı, bol fıstıklı olmasıdır.
  • Siverek'in Saf Tereyağı: Saf tereyağı, tereyağının 7 defa kaynatılarak köpüğünün alınmasıyla elde edilir. Tereyağının en lezzetli ve faydalı bölümüdür. En sağlıklı yağ olarak bilinir. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, keçilerin sütü, saf tereyağı için en verimli ve lezzetli süte sahiptir. Yağın dinlenme aşaması ile ortalama 1 yıldır. Bu sayede tereyağı, lezzeti ve kokusuyla hafızalarda iz bırakır.
  • Hatay'ın Sünme Künefe Peyniri: Hatay sünme künefe peyniri, inek sütü ile yapılır. Sağılan süt belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılır. Pıhtılaşması tamamlandıktan sonra suyu süzülerek hazırlanır.
  • Gaziantep'in Sahan Kaymağı: İnek sütünün kaynatılması ve üzerindeki kaymağın toplanması ile elde edilir. Gaziantep, toprak verimliliği bakımından ülkemizdeki sayılı şehirlerden biridir. Buradaki hayvanların sütü de bitki çeşitliliği sayesinde oldukça lezzetlidir. Süt sağılır, kaynatılır ve üzerindeki kaymaklar toplanır. Sahan kaplarda saklanır. Sahan kaplar, kaymağın lezzetinin korunmasını sağlar.
  • Gaziantep'in Bereketli Topraklarından Antep Fıstığı: Gaziantep'in verimli topraklarında yetişen fıstık çeşitleri arasından rahiyası (koku ve aroma) yüksek fıstıklarla hazırlanan ürünler, Jumbo Künefe lezzetlerini taçlandırıyor. Fıstığın rengi de lezzeti belirleyen unsurlardan biridir. Ürünlerimizdeki fıstıklar, lezzeti ile orantılı renge sahiptir.
  • Tel Tel Kadayıflar: Kadayıf, künefenin ana unsurudur. Gaziantepli ustaların hazırladığı tel tel kadayıflar, Jumbo Künefe lezzetlerinin çıtır çıtır olmasını sağlar.
  • Ürünün yanında süt ve mevsim meyveleri ikram edilir.