Jumbo
Special Fıstıkzade

#mutlulukpaylaşmaktır

Jumbo Künefe

SPECİAL FISTIKZADE

Special Fıstıkzade olarak isimlendirdiğimiz bu ürünümüzde, düz kadayıf kullanılır. Jumbo Künefe ürünlerinden Antep fıstığını bol sevenlerin sıkça tercih ettiği bir lezzettir. Gaziantepli ustaların hazırladığı kadayıf ile yapılır. Special Fıstıkzade, üzeri bütün Antep fıstıkları ile kaplıdır.  İçinde toz fıstık, kadayıf ve düz kadayıfla harmanlanmış toz fıstık bulunur. Standart Special Fıstıkzade içinde kaymak kullanılır. Special Fıstıkzade, uygun kıvamı kazanabilmek için kısık ateşte pişirilir. Her iki tarafı da uygun kıvamı kazandıktan sonra, özel kıvamlı şerbeti dökülür. Special Fıstıkzade’nin standardında kaymak bulunur. İsteğe göre peynirli ya da sadece fıstıklı yapılabilir.
 
  • Siverek’in Saf Tereyağı: Saf tereyağı, tereyağının 7 defa kaynatılarak köpüğünün alınmasıyla elde edilir. Tereyağının en lezzetli ve faydalı bölümüdür. En sağlıklı yağ olarak bilinir. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, keçilerin sütü, saf tereyağı için en verimli ve lezzetli süte sahiptir. Yağın dinlenme aşaması ile ortalama 1 yıldır. Bu sayede tereyağı, lezzeti ve kokusuyla hafızalarda iz bırakır.
  • Hatay’ın Sünme Künefe Peyniri: Hatay sünme künefe peyniri, inek sütü ile yapılır. Sağılan süt belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılır. Pıhtılaşması tamamlandıktan sonra suyu süzülerek hazırlanır.
  • Gaziantep’in Sahan Kaymağı: İnek sütünün kaynatılması ve üzerindeki kaymağın toplanması ile elde edilir. Gaziantep, toprak verimliliği bakımından ülkemizdeki sayılı şehirlerden biridir. Buradaki hayvanların sütü de bitki çeşitliliği sayesinde oldukça lezzetlidir. Süt sağılır, kaynatılır ve üzerindeki kaymaklar toplanır. Sahan kaplarda saklanır. Sahan kaplar, kaymağın lezzetinin korunmasını sağlar.
  • Gaziantep’in Bereketli Topraklarından Antep Fıstığı: Gaziantep’in verimli topraklarında yetişen fıstık çeşitleri arasından rahiyası (koku ve aroma) yüksek fıstıklarla hazırlanan ürünler, Jumbo Künefe lezzetlerini taçlandırıyor. Fıstığın rengi de lezzeti belirleyen unsurlardan biridir. Ürünlerimizdeki fıstıklar, lezzeti ile orantılı renge sahiptir.
  • Tel Tel Kadayıflar: Kadayıf, künefenin ana unsurudur. Gaziantepli ustaların hazırladığı tel tel kadayıflar, Jumbo Künefe lezzetlerinin çıtır çıtır olmasını sağlıyor.
  • Ürünün yanında süt ve mevsim meyveleri ikram edilir.